Najlepszy czas na skok w tandemie

kw. 25

Najlepszy czas na skok w tandemie

Doskonały pomysł na prezent czy po prostu sprawdzenie swoich własnych granic – skoki spadochronowe teraz są naprawdę popularne i firm, które zajmują się ich organizowaniem, jest rzeczywiście sporo i jest w czym przebierać. Jeżeli chce się skoczyć od razu, bez czasochłonnych przygotowań, wystarczy tylko zakupić skok tandemowy. Jest on przeznaczony praktycznie dla każdego, nie trzeba mieć wcześniejszych szkoleń, nie trzeba iść do lekarza, wystarczy tylko kupić skok i przyjechać na lotnisko w terminie.

Kiedy najlepiej zakupić skok? Przede wszystkim większość firm skacze w terminach od kwietnia do października. Wtedy pogoda dopisuje, temperatury nie są zbyt niskie, dlatego można skakać komfortowo. Najwyższe wartości słupek rtęci wskazuje w lipcu i sierpniu. Wtedy, gdy temperatura jest niższa, pracownicy firmy organizującej skoki przekażą specjalne kombinezony swoim klientom, żeby zabezpieczyć ich przed chłodem i wyziębieniem organizmu. Oczywiście, trzeba również zabrać odpowiednie ubrania – najlepiej sportowe obuwie lub innego rodzaju buty sznurowane, które będą dopasowane do stóp, ale w okresie letnim można skakać także boso! Można skakać w jeansach oraz w zwykłych koszulkach – ubranie nie powinno krępować ruchu i powinno być dość dopasowane, żeby w trakcie lotu nie powodować żadnego zagrożenia.

Także warto wspomnieć jeszcze o pogodzie, ponieważ nie każda jest odpowiednia o skoków. Przede wszystkim głównym przeciwwskazaniem jest deszcz i jeżeli akurat tego dnia, w którym ma obyć się skok, pada, wtedy niestety trzeba przełożyć go na inny termin. O tym, czy pogoda będzie odpowiednia, można dowiedzieć się dzień wcześniej z komunikatów meteorologicznych i danych znajdujących się na stronach i serwisach pogodowych – najlepiej profesjonalnych, przykładowo Meteo.pl. Niestety, latem pogoda jest dość kapryśna i często trudno jest wskazać, czy po przyjechaniu na lotnisko nie będzie miało miejsca akurat oberwanie chmury. Dlatego jeżeli wybiera się termin na skok, nie warto kierować się długoterminowymi prognozami.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *