Plan układania spadochronu

sie 22

Plan układania spadochronu

Odpowiednie ułożenie spadochronu zapewnia bezpieczeństwo w czasie skoku. Nie każdy może to robić. Dlatego, jeżeli nie posiadasz licencji na to, to nigdy nie rób tego samemu. Jeżeli spadochron zostanie źle złożony, to nie otworzy się odpowiednio, co może skończyć się nawet śmiercią Twoją lub Twoich bliskich. Wszelkie informacje są dla osób, które chcą przystąpić do kursu lub dla własnej wiedzy. Jednak nie wolno ich wykorzystywać na własne potrzeby dopóki nie posiada się odpowiedniego zaświadczenia.

Jak prawidłowo ułożyć spadochron?

Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, jest rozkręcenie linek sterowniczych i zahamowanie sterówek. Następnie rozciąga się slajder i sprawdza linki ( KONTROLA NR  1). Później należy zebrać wszystkie komory. Początkowo się je liczy, żeby być na 100% pewnym, że ma się wszystkie. Kolejną czynnością jest wyciągnięcie spomiędzy linek kolejnych fałd materiału, a potem uporządkowanie stabilizatorów i spływu (KONTROLA NR 2). Następnie zabezpiecza się linki w środku, aby uniknąć awarii. Następnie zawija się czaszę jej spływem i kładzie na ziemi, w celu wyciśnięcia powietrza. Wkładamy go do czasy, wplatamy linki w gumki lub łożenia do „lazy bag” (KONTROLA NR 3). A potem następuje włożenie paczki do kontenera, zapięcie kontenera i ułożenie pilocika (KONTROLA NR 4).

O żadnej z tych czynności nie można zapomnieć. Każda z nich jest ważna i niezbędna. Czując ze spoczywa na Tobie bezpieczeństwo ludzi, musisz zrobić to z największą precyzją i z całym sercem.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *