Przeciwwskazania zdrowotne do skoków spadochronowych

cze 16

Przeciwwskazania zdrowotne do skoków spadochronowych

Do skakania ze spadochronem, zwłaszcza w tandemie, nie trzeba posiadać idealnego zdrowia i kondycji. Teraz, gdy można skorzystać z ofert w wielu różnych firmach, to naprawdę świetny sposób na spędzenie niezapomnianych chwil. Jednak nie każda osoba może skoczyć ze spadochronem. Z jakimi przeciwwskazaniami trzeba się liczyć?

Skakać nie powinny osoby, które mają problemy z kręgosłupem, ale dotyczy to głównie poważnych schorzeń, na przykład odbytych złamań kręgosłupa, zakazu uprawiania sportów związanych z kontuzjami. Także skakać nie powinny osoby mające problemy z osteoporozą – łamliwością kości. Również poważne problemy z układem oddechowym czy układem krwionośnym są przeciwwskazaniem – na przykład nadciśnienie, choroby laryngologiczne. Trzeba też pamiętać o tym, że skakać nie mogą osoby ze zdiagnozowaną epilepsją oraz osoby będące pod wpływem środków odurzających.

Skoki dostępne są za to dla osób niepełnoletnich i dla seniorów – wystarczy tylko co najmniej 120 centymetrów wzrostu. Dodatkowo limitem jest 120 kilogramów, więc osoby z otyłością nie mogą wziąć udziału w skoku spadochronowym tandemowym. Trzeba też pamiętać o tym, że do skoków niezbędne jest przygotowanie psychiczne – osoby panicznie bojące się skakania nie będą czuły się dobrze w przestworzach, mówiąc delikatnie, i mogą wywołać zagrożenie dla siebie i dla instruktora – takie ekstremalne próby przełamania swoich lęków nie kończą się w większości przypadków powodzeniem.

Do skoków tandemowych nie trzeba odbywać badań lekarskich i dostarczać zaświadczeń. W związku z tym przed skokiem należy podpisać stosowne oświadczenie na temat wzięcia odpowiedzialności za skok na siebie. Jeżeli zatem zatai się swoje choroby i podczas skoku pojawią się problemy, wtedy nie można dochodzić odszkodowania od firmy organizującej skoki.

Podsumowując, większość osób może skakać ze spadochronem w tandemie. Niemniej jeżeli pojawiają się przeciwwskazania, nie warto decydować się ze względu na swoje zdrowie na tego rodzaju rozrywkę, która może przysporzyć w niekorzystnym zbiegu okoliczności wielu kłopotów.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *