Skoki ze spadochronem – ile to kosztuje?

kw. 14

Skoki ze spadochronem – ile to kosztuje?

Spełnienie marzenia o skoczeniu ze spadochronem wcale nie jest wyjątkowo skomplikowane – teraz można zrobić to naprawdę łatwo i do tego nie tak drogo. ziała wiele firm, które zajmują się profesjonalną organizacją skoków spadochronowych nawet dla początkujących – dla nich przeznaczone są skoki tandemowe. Także można skorzystać z ofert szkoleń AFF, kore są już droższe, ale to najlepszy wstęp do profesjonalnego skakania samodzielnie. Na jakie wydatki w związku z tym trzeba będzie się przygotować?

Ceny szkoleń AFF

Dużo zależy od tego, jakie rodzaj skoku się wybierze, gdzie i z kim będzie się skakało, a także dodatkowo na ceny wpływają różne obniżki, które można otrzymać. Za szkolenia AFF trzeba zapłacić najwięcej, ponieważ w ich skład wchodzi część teoretyczna i praktyczna, czyli skoki – jest ich kilka i początkowo są one prowadzone wraz z instruktorami, a następnie samodzielnie – skoków jest zwykle około 5-7, ale można dokupić dodatkowe. Cna standardowego pakietu to średnio 4500 złotych, tyle zapłaci się za szkolenie teoretyczne i praktyczne wraz ze skokami, dodatkowo filmowaniem skoków oraz ich omawianiem ze specjalistami. W cenie zawarte są także sprzęty i wyposażenie wypożyczane na czas kursu. To dość korzystna cena, ponieważ jeden skok ze spadochronem oraz z instruktorem to około 500-600 złotych, natomiast z dwoma instruktorami około 700-800 złotych. Do ceny szkolenia AFF trzeba też doliczyć ubezpieczenia czy późniejsze ceny skoków doszkalających.

Ceny skoków tandemowych

Natomiast skoki tandemowe to już mniejszy wydatek. Trzeba zapłacić średnio koło 500-600 złotych za skok wykonany z wysokości 3000 metrów, czyli przeciętnie 30 sekund swobodnego spadania. Za skok z 4000 metrów około 700 złotych. Więcej zapłaci się wtedy, gdy skok ma być filmowany. Wtedy wydatek jest większy o około 150-250 złotych – można otrzymać zarówno film, jak i zdjęcia, większość firm nie daje możliwości zakupu samego zdjęcia czy filmu ze względu na charakter rejestracji całego skoku. Dlatego najwięcej za skok tandemowy z 4000 metrów z wideofilmowaniem oraz ze zdjęciami to przeważnie 1000 złotych.

Poluj na zniżki!

Za skoki jednak wcale nie trzeba płacić standardowych cen, ponieważ można skorzystać z licznych świetnych obniżek. Wiele przedsiębiorstwo organizujących takie eventy oferuje swoim klientom obniżki na urodziny, z okazji zakończenia szkoły czy też zniżki dla grup, dlatego im więcej osób będzie chciało skoczyć, tym zapłaci się mniej. Dodatkowo można polować na obniżki na portalach zakupów grupowych – często są one bardzo zachęcające!

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *