W jaki sposób filmuje się skoki ze spadochronem?

kw. 21

W jaki sposób filmuje się skoki ze spadochronem?

Skok spadochronowy jest doskonałą okazją do przetestowania swojej odwagi i przeżycia czegoś niezwykłego. Takie emocje warto zarejestrować, dlatego teraz większość firm zajmujących się organizowaniem skoków spadochronowych oferuje swoim klientom także możliwość filmowania i fotografowania całego wydarzenia.

Rejestracja skoków dotyczy zarówno tych tandemowych, czyli najczęściej kupowanych na prezent i przeznaczonych praktycznie dla każdego, jak i zaawansowanych szkoleń, podczas których zarejestrowany materiał wykorzystywany jest także w procesie nauczania – instruktor może na tej podstawie wskazać, jakie błędy w trakcie skoku wykonuje jego uczestnik. Za usługę filmowania i fotografowania trzeba dodatkowo zapłacić, dlatego jeżeli chce się mieć niezwykłą pamiątkę, trzeba przygotować się na nieco wyższy koszt. Ile? ceny są zależne od konkretnych firm, które zajmują się organizacją takich wydarzeń, ale zwykle nie przekraczają one 300 złotych za jeden skok. W cennikach firm organizujących skoki tandemowe i szkolenia AFF można znaleźć dokładne informacje o tym, na jakie wydatki trzeba będzie się przygotować.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do rejestracji zdarzenia i jak dokładnie jest ono filmowane? Za nagranie odpowiada dodatkowy skoczek, który wyskakuje razem z uczestnikiem z samolotu. Zwykle jego skok jest wcześniejszy, ponieważ może on wtedy uchwycić moment samego wyskoku. Następnie zewnętrzny kamerzysta cały czas leci wraz z uczestnikiem i instruktorem, wykonują często różne ewolucje w powietrzu, aby zapisać całe wydarzenie jak najlepiej – może trzymać uczestnika za rękę, oddalać się lub zbliżać, filmować z góry lub z dołu, więc gotowy materiał nie jest nudny. Do rejestracji wykorzystuje się zwykle wysokiej jakości kamery i aparaty cyfrowe dające najlepszą jakość. Sprzęt jest mocowany głównie na kasku kamerzysty, dlatego uchwycony obraz jest zawsze jednolity i najwyższej jakości – w przypadku nagrywania czy fotografowania z ręki może być on zaburzony.

Gotowy film ma zwykle kilka minut, klienci na ogół otrzymują całość i dodatkowo kilkadziesiąt zdjęć na płycie DVD. Czasami można także dodać do filmu swój komentarz, pozdrowić znajomych, podzielić się swoimi wrażeniami ze skoku. Niektóre firmy tworzą także specjalne internetowe bazy ze zdjęciami i filmami, dlatego jeżeli będzie się chciało pokazać je znajomym, wystarczy tylko wysłać im link do witryny.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *